Alpha-Stim pozwala na oszczędność w systemie opieki zdrowotnej

2019-11-20
Badanie przeprowadzone przez NHS National Institute for Health Research dowodzi, że leczenie Alpha-Stim jest tak samo skuteczne i tańsze niż obecne leczenie pierwszej linii.
Badanie obejmowało 161 ochotników cierpiących na uogólnione zaburzenia lękowe (GAD), których poddano terapii CES przez min. 6 tygodni, a którzy nie doświadczyli zadowalającej ulgi przy stosowaniu innych terapii. Spośród badanych 72 (44,7%) i 77 (47,8%) osiągnęło remisję w przypadku lęków odpowiednio po 12 i 24 tygodniach. Średni wynik (SD) GAD-7 znacząco poprawił się z 15,77 (3,21) do 8,92 (5,42) i 8,99 (6,18) odpowiednio po 12 i 24 tygodniach (p <0,001). 80 (49,7%) uczestników wymagało dalszej indywidualnej terapii CBT.
 
The Sunday Times donosi, że „połowa pacjentów przeszła do remisji po leczeniu za pomocą urządzenia Alpha-Stim. Naukowcy twierdzą, że urządzenie ma potencjał zrewolucjonizowania opieki psychiatrycznej i pozwoli zaoszczędzić służbie zdrowia miliony funtów."
 
Podczas gdy skuteczność Alpha-Stim została udowodniona w ponad 100 badaniach naukowych w Stanach Zjednoczonych, NHS starała się zbadać nie tylko skuteczność kliniczną urządzenia, ale także opłacalność stosowania go w brytyjskim systemie opieki zdrowotnej z pojedynczym płatnikiem. Alpha-Stim okazał się opłacalnym wyborem z oszczędnościami 540 GBP (680 USD) na pacjenta w porównaniu z innymi dostępnymi zabiegami.
 
Tylko 28% uczestników wymagało dodatkowego leczenia oprócz Alpha-Stim. Według dr Richarda Morrissa, prowadzącego badania i profesora psychiatrii na Uniwersytecie w Nottingham, może to odciążyć pracę Improving Access to Psychological Treatment (IAPT) (Poprawa Dostępu do Leczenia Psychologicznego) w Anglii, która postrzega uogólnione zaburzenie lękowe (GAD), jako 1 z 2 głównych problemy dotykających 4,4% populacji brytyjskiej.
 
„Alpha-Stim CES był bardziej skuteczny w osiągnięciu remisji, niż się spodziewaliśmy. Oprócz poprawy lęku, nastąpiła poprawa w depresji i bezsenności" - powiedział dr Morriss w The Sunday Times.
 
Wyniki uzyskane dzięki Alpha-Stim w badaniu NHS dowodzą, że to leczenie neuromodulacyjne jest cenną alternatywą lub uzupełnieniem leczenia psychologicznego. W artykule w Woman and Home podkreślono, że Alpha-Stim „może być użyteczną alternatywą dla leczenia, dla osób szukających innej opcji. Pacjenci oczekujący na terapię behawioralną często mogą czekać ponad osiem tygodni. Szybsza, domowa opcja prawdopodobnie byłaby mile widziana.
 
Prezentacja dr Richarda Morrissa opisująca szczegóły wspomnianego badania.
 
Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 4 opinie
Zaufane Opinie IdoSell
2023-02-28
Obsługa bardzo dobra, szybka reakcja i wysyłka
2021-05-01
Super
pixel