Leczenie bezsenności

Alpha-Stim to sprawdzone w badaniach klinicznych urządzenie przeznaczone do elektrostymulacji przezczaszkowej (CES), stosowanemu w celu zwiększenia czasu snu, zmniejszenia zaburzeń snu oraz poprawy ogólnej jakości snu, bez długotrwałych efektów ubocznych i bez ryzyka uzależnienia. Technologia Alpha-Stim opiera się na wyłącznym, opatentowanym kształcie fali, którego nie można spotkać w każdym innym urządzeniu. Fala przebiega między dwoma elektrodami, które montowane są do płatka ucha, wysyłając sygnał do mózgu, co pomaga znacznie zmniejszyć bezsenność.

Alpha-Stim zostało zatwierdzone przez FDA (ang. Food and Drug Administration), w 1992 r. jako nieinwazyjne i nieuzależniające leczenie. CES posiada rozległe dane o bezpieczeństwie, z niewielkimi skutkami ubocznymi (mniej niż 1%) oraz znaczne dowody naukowe dotyczące znaczących wyników, jakie mogą osiągnąć pacjenci. 

Osoby, które nie mogą zasnąć lub śpią niespokojnie, mogą cieszyć się zdrowym snem dzięki terapii Alpha-Stim, który wydłuża czas snu, zmniejsza zaburzenia snu i poprawia ogólną jakość snu.

  

Jak to działa?

Bezsenność zaczyna się w mózgu, gdzie sygnały elektrochemiczne - zwane neuroprzekaźnikami - kontrolują czy śpimy czy nie śpimy. Podczas normalnych cykli snu neurony u podstawy mózgu zaczynają sygnalizować, kiedy zasnęliśmy i "wyłączają" sygnały, które utrzymują na obudzonych. Kiedy te neurotransmitery staną się niezrównoważone, sygnały nie działają tak, jak powinny - zakłócają wzorce snu i utrzymują się przez całą noc. Podczas sesji Alpha-Stim moduluje sygnały elektrochemiczne mózgu, przywracając te sygnały do równowagi. Pomaga to uzyskać spokojniejszy sen, redukując jednocześnie objawy związane z innymi zaburzeniami nastroju, takimi jak niepokój i depresja. Elektroterapia Alpha-Stim ma na celu pomóc uniknąć lub zmniejszyć zapotrzebowanie na leki nasenne, ale w razie konieczności można je stosować w połączeniu z lekami.

Leczenie można wykonać w zaciszu własnego domu lub w pracy i zajmuje to tylko 20 minut do godziny dziennie. Z czasem możesz zmniejszyć liczbę zabiegów co drugi dzień, a następnie 2-3 razy w tygodniu.

Bezpieczeństwo i rezultaty potwierdzone licznymi badaniami

Badania pokazują, że pacjenci czują się lepiej po leczeniu bezsenności Alpha-Stim niż za pomocą leków. W niektórych przypadkach nawet kilka sesji wystarczyło, aby odnotować dłuższy czas i lepszą jakość snu.

Alpha-Stim to skuteczny i bezpieczny sposób leczenia bezsenności - ZOBACZ BADANIA

 

6. Lande R.G., Gragnani C. Efficacy of cranial electric stimulation for the treatment of insomnia: A randomized pilot study. Complementary Therapies in Medicine. 2013;21(1):8–13.
8. Lichtbroun A.S., Raicer M.M.C., Smith R.B. The treatment of fibromyalgia with cranial electrotherapy stimulation. Journal of Clinical Rheumatology. 2001;7(2):72–78.

Opinia specjalisty

"Alpha-Stim to podręczne, medyczne urządzenie do leczenia bólu, depresji, stanów lękowych i bezsenności. Alpha-Stim działa natychmiastowo. Możesz używać go w domu. Nie ma ryzyka wystąpienia szkodliwych skutków ubocznych jak po leczeniu farmakologicznym" - dr. Jeffrey Marksberry, EPI

  1. Lande RG, Gragnani C. Skuteczność elektrycznej stymulacji czaszki w leczeniu bezsenności: randomizowane badanie pilotażowe. Terapie uzupełniające w medycynie. 2013; 21 (1): 8–13.
  2. Lichtbroun AS, Raicer MMC, Smith RB. Leczenie fibromialgii za pomocą stymulacji elektroterapii czaszki. Journal of Clinical Rheumatolog. 2001; 7 (2): 72–78.
Wyłącznym dystrybutorem urządzeń Alpha-Stim® na terenie Polski jest firma ELMEDICO.
Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 4 opinie
Zaufane Opinie IdoSell
2023-02-28
Obsługa bardzo dobra, szybka reakcja i wysyłka
2021-05-01
Super
pixel