Jak leczyć skutecznie depresję i stany lękowe jednocześnie?

2022-09-27

Depresja i stany lękowe często idą w parze. Według National Alliance on Mental Illness (NAMI) „60% osób z lękiem będzie również miało objawy depresji , a dane te są podobne dla osób z depresją, które również doświadczają lęku”. Czy jest możliwe skuteczne leczenie depresji? Czy zaburzenia lękowe są uleczalne?

Leki takie jak selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (TCA) i inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) wykazały skuteczność w depresji i niektórych rodzajach lęku. Jednak benzodiazepiny są skuteczne tylko w stanach lękowych. Poziomy dawkowania SSRI u pacjentów z depresją i nerwicy są często wyższe niż w przypadku leczenia samej depresji. Ponadto leki z grupy SSRI działają dłużej u pacjentów z lękiem i depresją. Dokonanie właściwego wyboru może stać się jeszcze bardziej skomplikowane, gdy zmagasz się z dwoma dolegliwościami jednocześnie.

Jeśli chorujesz na depresję połączoną ze stanami lękowymi, kluczowe jest znalezienie metody leczenia nerwicy, która poprawiając samopoczucie w zakresie jednej dolegliwości, nie pogorszy drugiej. Prawda jest jednak taka, że ​​niektóre antydepresanty mogą w rzeczywistości zaostrzać objawy z zakresie nerwicy. Zdarza się, że pacjenci, którzy wcześniej nie zmagali się z lękiem, określili, że antydepresanty spowodowały, że czuli się podenerwowani i niespokojni.

Badanie przeprowadzone w 2014 roku wykazało, że około 7% osób przyjmujących antydepresanty doświadczyło w pierwszym miesiącu wzrostu niepokoju, pobudzenia, drażliwości, agresji, ataków paniki i roztrzęsieni. Ten zespół objawów, pojawiający się w ciągu pierwszych kilku tygodni przyjmowania leku przeciwdepresyjnego, jest określany jako „zespół aktywacji”. Kolejny przegląd wielu badań wykazał, że nawet 65% użytkowników antydepresantów doświadcza niepokoju.

Dla osób borykających się z depresją, pojawiające się dodatkowo objawy może być nie do zniesienia. Na szczęście istnieje sprawdzona w badaniach klinicznych metoda, która pozwala na skuteczne i bezpieczne leczenie objawy nerwicy dolegliwości jednocześnie. Jest to terapia elektrostymulacji przezczaszkowej przy użyciu urządzenia medycznego Alpha-Stim.

Alpha-Stim to przebadany klinicznie i zatwierdzony przez FDA elektrostymulator, który przywraca równowagę falom mózgowym. Depresja i nerwica pojawiają się w wyniku zaburzenia neuroprzekaźników. Alpha-Stim reguluje pracę tych neuroprzekaźników, więc działa zarówno na objawy depresji, jak i objawy nerwicy, lecząc obie dolegliwości jednocześnie.

Obsługa urządzenia jest bardzo prosta, więc możesz stosować je w domu. Zabiegi trwają tylko od 20 do 60 minut dziennie. Terapia z Alpha-Stim wykorzystuje bardzo niskie natężenie prądu - maksymalnie 0,5 miliamperów, co zapewnia łagodny przebieg leczenia (podczas sesji terapeutycznej nie czuć praktycznie nic nieprzyjemnego). Dzięki temu metoda elektrostymulacji przezczaszkowej nie powoduje żadnych nieprzyjemnych efektów ubocznych u osoby stosującej urządzenie.

W jakim celu można stosować urządzenie?

  • leczenie depresji
  • leczenie stanów lękowych
  • leczenie bezsenności
  • leczenie bólu (dostępne w modelu Alpha-Stim M)

Skuteczne leczenie depresji oraz nerwicy jest możliwe. Nie zadowalaj się leczeniem, które sprawia, że ​​wybierasz między depresją a lękiem. Wybierz sposób, który sprawi, że poczujesz się lepiej w zakresie obu dolegliwości.

Zapytaj nas o szczegóły. Chętnie opowiemy Ci więcej o przebiegu leczenia i efektach, jakie możesz uzyskać podczas terapii z wykorzystanie Alpha-Stim.

biuro@alpha-stim.pl | 739200089

Alpha-Stim to wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie. 

Producent: Electromedical Products International, Inc, 

Upoważniony przedstawiciel: MediMark Europe

Dystrybutor: ELMEDICO Robert Gabrysiak

Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 4 opinie
Zaufane Opinie IdoSell
2023-02-28
Obsługa bardzo dobra, szybka reakcja i wysyłka
2021-05-01
Super
pixel