Leczenie bólu u osób starszych

2020-01-28
Według CDC w samych Stanach Zjednoczonych w latach 1999–2017 ponad 700 000 osób zmarło w wyniku przedawkowania leków, a większość zgonów w wyniku przedawkowania leków w 2017 r. dotyczyła opioidów.
 
Mimo tego, że w oczach wielu osób opioidy stały się złoczyńcami, leki te są zwykle przepisywane w dobrej wierze, aby uśmierzyć ból. A kiedy dana osoba cierpi z powodu bólu, często jest gotowa rozważyć każde lekarstwo, które mogłoby przynieść jej ulgę. Osoby starsze często borykają się z problemami związanymi z bólem i mobilnością. Dodatkowo problemy ze zdrowiem psychicznym lub niepełnosprawność, hospitalizacja, pobyt w ośrodku opieki długoterminowej lub inna izolacja społeczna mogą zwiększyć ryzyko uzależnienia od opioidów u osób starszych.
 
Starszy mężczyzna przy oknie

 

US News and World Report przytacza prognozy, że do 2020 roku 5,7 miliona dorosłych w wieku powyżej 50 lat będzie cierpieć na zaburzenie związane z nadużywaniem substancji. „Podczas gdy uzależnienie rodzinne lub osobiste zwiększa ryzyko, że u osoby starszej wystąpi problem z używaniem substancji, istnieje wiele innych czynników ryzyka, w tym problemy ze zdrowiem psychicznym lub niepełnosprawnością, hospitalizacja, życie w placówce opieki długoterminowej lub ból przewlekły ”- mówi Kate Lufkin, specjalistka od zachowań poznawczych, która niedawno przemawiała w Aging in America Konferencja w Nowym Orleanie.
 
Według Lufkin osoby strasze mogą mieć skłonność do myślenia, na przykład: „Mój lekarz mi to dał i czuję się lepiej. Dlaczego miałbym przestać to przyjmować? ”Ten sposób myślenia jest niebezpieczny w przypadku opioidów, które mogą wymagać przyjmowania w coraz większych dawkach w celu utrzymania ich skuteczności. Kiedy głównym celem jest powstrzymanie bólu, postępowanie zgodnie z zaleceniami lekarza może spaść na dalszy plan i tym samym rozpoczyna się pierwszy krok w kierunku uzależnienia.
 
Biorąc pod uwagę, że 20% starszych osób cierpi na przewlekły ból, a liczba zgonów związanych z przedawkowaniem opioidów wzrasta o 17,2% w latach 2016–2017 u osób w wieku 65 lat i starszych, zasadnicze znaczenie ma bezpośrednie zajęcie się tym problemem - zwłaszcza, że grupa powyżej 65 lat była jedynym przedziałem wiekowym, w którym odnotowano wzrost zgonów związanych z opioidami w ubiegłym roku. Co więcej, większość programów leczenia uzależnień jest dostosowana do młodszych osób i mogą być trudne dla starszych osób.

Na szczęście uzależniające leki nie są jedyną opcją w leczeniu bólu. Alpha-Stim to podręczne urządzenie medyczne, które skutecznie leczy ostry, pourazowy i przewlekły ból. Alpha-Stim przy użyciu inteligentnych sond zapewnia ulgę bezpośrednio u źródła bólu. Uzyskane wyniki są długotrwałe i często natychmiastowe, a leczenie zajmuje tylko kilka minut.

Inteligentne sondy Alpha-Stim
Alpha-Stim jest bezpieczny i odpowiedni do stosowania u starszych osób: jest łatwy w użyciu w zaciszu własnego domu i nie ma ryzyka nadużywania lub uzależnienia. W razie potrzeby Alpha-Stim można bezpiecznie stosować w połączeniu z innymi lekami lub metodami leczenia. Ponadto Alpha-Stim leczy także lęk , bezsenność i depresję - wszystkie z nich są powszechne wśród osób starszych.
 
Z Alpha-Stim nie ma ryzyka uzależnienia, a uzyskane wyniki są kumulatywne - innymi słowy, im więcej używasz Alpha-Stim, tym bardziej staje się on skuteczny. Wiele osób uważa, że ​​mogą zmniejszyć częstotliwość leczenia i zachować te same korzyści.
 
Złote lata mają być właśnie takie: złote. Dzięki Alpha-Stim osoby starsze mogą cieszyć się najlepszym życiem, nie martwiąc się o ryzyko uzależnienia ani przerażające skutki uboczne. Wspierany przez dziesięciolecia badań klinicznych i historie sukcesu pacjentów, Alpha-Stim jest po prostu lepszym, bezpieczniejszym wyborem w uśmierzaniu bólu wśród starszych osób dorosłych. 
Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 4 opinie
Zaufane Opinie IdoSell
2023-02-28
Obsługa bardzo dobra, szybka reakcja i wysyłka
2021-05-01
Super
pixel