Leczenie nerwicy

2022-11-21

Nerwica to zaburzenia lękowe, które oprócz sfery psychicznej jest także odczuwalne w ciele. Szacuje się, że z nerwicą zmaga się nawet ponad 20% społeczeństwa, a ona sama może przybierać różne oblicza, które zależą od osobowości oraz sposobu reagowania na nią danej osoby. Jak wyjść z zaburzeń lękowych?Jak uspokoić stany lękowe? Czy jest możliwe leczenie nerwicy bez leków? Czy istnieje domowe leczenie nerwicy?

Osoba zmagająca się ze stanami lękowymi odczuwa niezrozumiały niepokój pojawiający się w określonych sytuacjach, któremu towarzyszy wrażenie umierania lub zasłabnięcia. Silny niepokój może powodować ostry atak paniki, które za każdym razem stanowi bardzo trudne doświadczenie. Zetknięcie ze stanem lękowym sprawia, że osoba walcząca z nerwicą bardzo cierpi, gdyż obawia się ponownego wystąpienia ataku, co wprowadza ją w błędne koło lęku.

Nerwica daje także liczne objawy fizyczne, czyli takie, które pojawiają się w ciele np:

  • zawroty głowy,
  • uczucie dławienia się i problemy z przełykaniem (tzw. nerwica przełyku),
  • kołatanie serca (tzw. nerwica sercowa),
  • mdłości (tzw. nerwica żołądka),
  • swędzenie skóry i trądzik (nerwica skóry),
  • przewlekły kaszek,
  • zaburzenia widzenia i słyszenia.

Skąd się bierze nerwica?

Nasze nastroje i emocje, w tym lęki, są kontrolowane przez sygnały elektrochemiczne w mózgu. Gdy te sygnały nie działają prawidłowo, hormony i neuroprzekaźniki, które regulują emocje, mogą zostać niezbalansowane. Poprzez modulowanie sygnałów elektrochemicznych w mózgu można bezpiecznie i skutecznie poprawiać warunki nastroju, takie jak niepokój i depresja, oraz doświadczyć lepszego snu.

Za odczuwanie lęku i stresu odpowiedzialne są fale mózgowe alfa, a dokładniej ich niski poziom. Istnieje wiele technik i terapii, które wpływają na zwiększenie aktywności tych fal, a co za tym idzie wycisza dialog wewnętrzny, który m.in. przyczynia się do pojawienia się stanów lękowych i ataków paniki. Jedną z nich jest elektrostymulator Alpha-Stim.

Skuteczne leczenie nerwicy? Czy zaburzenia lękowe są uleczalne?

Alpha-Stim to sprawdzone w badaniach klinicznych urządzenie przeznaczone do elektrostymulacji czaszkowej (CES), które pozwala łagodzić objawy zaburzeń lękowych, bezsenności i depresji przy wykorzystaniu technologii elektromedycznej. Urządzenie generuje impulsy elektryczne o unikatowym, opatentowanym kształcie fali, którego nie można spotkać w żadnym innym urządzeniu.

Większość pacjentów zauważa natychmiastowe zmniejszenie lęku podczas pierwszego leczenia. Efekt ten utrzymuje się przez pewien czas, jednak nie jest to na początku efekt trwały. Przy terapii Alpha-Stim ważna jest systematyczność, gdyż efekty kumulują się i z czasem terapii trwają coraz dłużej. Z racji tego, że pracujemy nad doprowadzeniem mózgu do stanu neutralnego, potrzebujemy czasu, aby uzyskać pełen efekt, ale, co najważniejsze, będzie on trwały.

naturalne leczenie nerwicy

Alpha-Stim to wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie. 

Producent: Electromedical Products International, Inc, 

Upoważniony przedstawiciel: MediMark Europe

Dystrybutor: ELMEDICO Robert Gabrysiak

Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 4 opinie
Zaufane Opinie IdoSell
2023-02-28
Obsługa bardzo dobra, szybka reakcja i wysyłka
2021-05-01
Super
pixel