Najczęściej przepisywane leki przeciwdepresyjne mogą nawet nie działać

2019-11-29
Osoby cierpiące na depresję, po rozpoznaniu u siebie objawów, rozpoczynają poszukiwania leczenia. Zazwyczaj trafiają do lekarza, który przepisuje receptę. Pojawia się wtedy częściowa ulga, że ta najtrudniejsza część właśnie się skończyła, a recepta, którą trzymają w ręku to wytchnienie widoczne na horyzoncie. 
 
Ale jak się jednak okazuje, leki nie zawsze są najlepszym sposobem leczenia depresji. Nowe badanie wykazało, że najczęściej przepisywany lek przeciwdepresyjny zapewnia „nieistotną poprawę nastroju”, jeśli zapewnia ją w ogóle. Dlaczego lek, który nie przynosi ulgi to jeden z najpopularniejszych leków przeciwdepresyjnych?

Wyniki badania, w którym dokonano przeglądu skuteczności sertraliny (lepiej znanej pod nazwą handlową Zoloft) i opublikowano w T Lancet Psychiatry, „zszokowało i zaskoczyło” jej autorów. Setralina jest rodzajem leku przeciwdepresyjnego znanego jako selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) . Badanie objęło ponad 650 osób z depresją w ciągu 12 tygodni - niektórym podawano setralinę, a innym placebo. Po sześciu tygodniach „nie było przekonujących dowodów” na poprawę setraliny, a nawet po 12 tygodniach efekt był „słaby”. Co ciekawe, setralina wydawała się oferować poprawę objawów lękowych, a uczestnicy zgłaszali zmniejszenie objawów o 23% po 12 tygodniach.
 
Badanie może być zniechęcające dla osób z depresją, ale dobrą wiadomością jest to, że nie musisz zadowalać się nieskutecznymi lekami i wszystkimi ich potencjalnymi skutkami ubocznymi. Jeśli cierpisz na depresję i lęk, istnieje opcja leczenia poparta ponad 100 badaniami klinicznymi, które potwierdzają jej skuteczność w obu wskazaniach.
 
Alpha-Stim to zatwierdzone przez FDA urządzenie medyczne, które wykorzystuje technologię elektrostymulacji przezczaszkowej CES w celu przywrócenia równowagi w mózgu, przynosząc ulgę od lęku, depresji, a nawet bezsenności i bólu. Przy użyciu elektrod zakładanych na płatki małżowiny usznej dostarczamy prąd o bardzo niskim natężeniu do komórek znajdujących się w pniu mózgu. Urządzenie może być stosowane w warunkach domowych, a czas sesji to zaledwie 20 minut każdego dnia. Alpha-Stim zapewnia leczenie bez skutków ubocznych, takich jakie często pojawiają się przy przyjmowaniu leków przeciwdepresyjnych i przeciwlękowych.
 
Badanie opublikowane w 2005 roku w Journal neuropatii, udowodniło, że dla pacjentów z depresją i lękiem terapia elektrostymulacji przezczaszkowej CES „może być bardzo skuteczna zarówno jako jedyna forma terapii lub jako terapia dodatkowa". Wyniki tego badania oferują wystarczające dane, aby wykazać, że technologia CES ma taką samą lub większą skuteczność w leczeniu depresji w porównaniu z lekami przeciwdepresyjnymi, z mniejszymi skutkami ubocznymi
 
Tam, gdzie wpływ setraliny jest niewielki, niezaprzeczalne są zmieniające życie korzyści, jakie niesie ze sobą terapia Alpha-Stim. Oprócz badań klinicznych, opinie pacjentów mówią wiele, a większość z nich przypomina zdanie "Alpha-Stim po prostu zmieniło moje życie na lepsze".
 
W przypadku Alpha-Stim wyniki są kumulowane, czyli im więcej go używasz, tym efekty trwają dłużej. Leczenie Alpha-Stim jest całkowicie bezpieczne, aby kontynuować je tak długo, jak tego chcesz. W przeciwieństwie do leków przeciwdepresyjnych nie ma ryzyka uzależnienia lub uodpornienia na działanie.

Po co przyjmować nieskuteczny lek z listą nieprzyjemnych efektów ubocznych? Jeśli zmagasz się z depresją lub lękiem, wybierz opcję, która przyniosła efekty. Twoje zdrowie psychiczne ma zasadnicze znaczenie dla ogólnego samopoczucia - zasługujesz na pierwszorzędne leczenie, które sprawi, że znów poczujesz się dobrze ze sobą.

Źródło: www.alpha-stim.com

Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 4 opinie
Zaufane Opinie IdoSell
2023-02-28
Obsługa bardzo dobra, szybka reakcja i wysyłka
2021-05-01
Super
pixel