Walczysz z nerwicą - nie jesteś sam!

2020-11-10

Objawy stanów lękowych potrafią utrudnić życie. Najgorsze objawy nerwicy często nie pozwalają na wyjście z domu, a nawet normalne funkcjonowanie w nim. Kiedy przechodzisz przez okresy gorszego zdrowia psychicznego, możesz mieć wrażenie, że jesteś odizolowany od innych ludzi oraz otaczającego Cię świata. Każda z osób zmagających się ze stanami lękowymi, przechodzi je na trochę różne sposoby, jednak są też elementy, które łączą wszystkie. Zapoznaj się z nimi, a zobaczysz, że nie jesteś sam! Pamiętaj skuteczne leczenie nerwicy jest możliwe!

nerwica leczenie domowe

Ciągłe śledzenie objawów fizycznych

Problemy ze zdrowiem psychicznym mogą wiązać się z bardzo realnymi objawami fizycznymi, ale zazwyczaj symptomy te wynikają z poziomu stresu, jakie Cię ogarnia. Dla przykładu: czujesz mdłości i od razu zaczynasz zastanawiać się czy wczoraj zjadłeś coś nieświeżego, a może masz nowotwór. Kręci Ci się w głowie, a Twoja pierwsza myśl z pewnością skierowana jest w stronę dolegliwości neurologicznych. Serie wykonywanych badań diagnostycznych, nic nie wnoszą... To objawy psychosomatyczne. Nasza psychika ma tak olbrzymie oddziaływanie na ciało, a objawy, które odczuwasz to nic innego jak dolegliwości na tle psychicznym.

Ogarnia Cię panika

Podobnie jak w przypadku wielu problemów ze zdrowiem psychicznym, lęk i uczucie paniki może przychodzić i odchodzić falami. Zapewne obserwujesz to po okresie dużego stresu, a może uderza w czasie, gdy myślałeś, że wszystko idzie dobrze. Kiedy panika i wysoki poziom lęku pojawiają się znikąd, może to być frustrujące - szczególnie jeśli próbowałeś sobie z tym poradzić. Wiedz, że jest to fala, która minie, że nie grozi Ci faktycznie, żadne niebezpieczeństwo. Gdy to zrozumiesz, po pewnym czasie zauważysz, że panika pojawia się zdecydowanie rzadziej i jest coraz słabsza. 

lek na stany lękowe

Czy ta "góra" jest faktycznie tak wysoka?

Niepokój może często wypaczać naszą interpretację rzeczy, które dzieją się wokół nas, prowadząc do naszego reagowania w sposób, który nie pasuje do aktualnego problemu. Rzeczy, które zwykle są proste, mogą wydawać się przytłaczające. Może martwisz się odbieraniem telefonu lub podróżą w nowe miejsce. Dzieje się tak dlatego, że w okresach niepokoju nasze ciała są w stanie wysokiej gotowości, gotowe do walki lub ucieczki w każdej chwili.

"Uspokój się!"

Rada brzmiąca „"Uspokój się!”, niezależnie od tego, czy ma dobre intencje, czy po prostu lekceważy Twój problem, rzadko daje rozwiązanie problemu. Jeśli nie czujesz się komfortowo, nie pozwól, aby tego typu rady podcięły Ci skrzydła - sam dobrze wiesz, że lęku nie da się tak po prostu wyłączyć i w rzeczywistości jest znacznie bardziej złożony proces.

Kłopoty ze snem

Problemy ze snem często idą w parze z nerwicą. Gdy tylko zmęczony kładziesz głowę na poduszkę, Twój umysł włącza tryb analizowania minionego dnia, a co gorsza objawów ze strony Twojego ciała. 

leczenie nerwicy bez leków

Nadmiernie analizowanie wydarzenia po ich wystąpieniu

Zaniepokojony umysł ma tendencję do poruszania się po spirali, a jednym ze sposobów, w jaki może to zrobić, jest ciągłe przejmowanie się sytuacjami, które już się wydarzyły. Może niepotrzebnie odezwałeś się na spotkaniu, albo pomieszałeś to co chciałeś powiedzieć, nie powiedziałaś "dzień dobry", a może znajoma udawała, że mnie nie widzi, albo faktycznie nie zauważyła mnie na ulicy? Wracając do punktu 'Czy ta "góra" jest faktycznie tak wysoka?' - łatwo przychodzą obsesje na punkcie małych, nieistotnych spraw.

Strach przed najgorszym i nadmierne przygotowanie

Czy zauważyłeś, że Twój umysł automatycznie przeskakuje do najgorszego scenariusza? Czy z tego powodu zbytnio się przygotowujesz do wydarzenia np. wyjścia na zakupy, czy podróży pociągiem? Być może masz umówić się na wizytę o 11 rano, ale martwisz się o korki, brak możliwości znalezienia miejsca parkingowego, problemy z samochodem, zapomniane dokumenty i wszystko, co mogłoby Cię zatrzymać. 

Jeśli zmagasz się z nerwicą dowiedz się więcej o Alpha-Stim

Twoje nastroje i emocje, w tym lęki, są kontrolowane przez sygnały elektrochemiczne w mózgu. Gdy te sygnały nie działają prawidłowo, hormony i neuroprzekaźniki, które regulują emocje, mogą zostać niezbalansowane. Poprzez modulowanie sygnałów elektrochemicznych w mózgu można bezpiecznie i skutecznie poprawiać warunki nastroju, takie jak niepokój i depresja, oraz doświadczyć lepszego snu.

Alpha-Stim pomoże Ci w leczeniu stanów lękowych. Jest to nieinwazyjna domowa metoda leczenia stanów lękowych, która przebiega bez nieprzyjemnych efektów ubocznychWiększość pacjentów zauważa natychmiastowe zmniejszenie lęku podczas pierwszego leczenia. Efekt ten utrzymuje się przez pewien czas, jednak nie jest to na początku efekt trwały. Przy terapii Alpha-Stim ważna jest systematyczność, gdyż efekty kumulują się i z czasem terapii trwają coraz dłużej. Z racji tego, że pracujemy nad doprowadzeniem mózgu do stanu neutralnego, potrzebujemy czasu, aby uzyskać pełen efekt, ale, co najważniejsze, będzie on trwały.

Alpha-Stim to wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.
Producent: Electromedical Products International, Inc,
Upoważniony przedstawiciel: MediMark Europe
Dystrybutor: ELMEDICO Robert Gabrysiak

Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 4 opinie
Zaufane Opinie IdoSell
2023-02-28
Obsługa bardzo dobra, szybka reakcja i wysyłka
2021-05-01
Super
pixel