Jak radzić sobie z pogorszeniem zdrowia psychicznego po pandemii?

2022-10-19

Pandemia doprowadziła wiele osób do poważnego kryzysu psychicznego, którego skutki będą odczuwalne przez wiele lat. Czy jest skuteczny sposób na leczenie depresjileczenie bezsenności podczas gdy większa liczba osób chorujących spowodowała trudności w dostępie do szybkiej konsultacji ze specjalistą i wprowadzeniem skutecznego leczenia?

Dane dotyczące stanu zdrowia psychicznego Polaków są bardzo niepokojące:

  • depresja - pod koniec 2020 roku w grupie ryzyka klinicznego nasilenia objawów depresji znajdowało się 29% kobiet i 24% mężczyzn
  • bezsenność - wskaźnik bezsenności w Polsce wzrósł z 30 do 50%.
  • stany lękowe - 3 na 4 Polaków biorących udział w ankiecie zgłosiło nasilenie różnego rodzaju objawów lękowych, 23% badanych uzyskało wynik wskazujący na ciężką postać zaburzeń lękowych, a aż 44% badanych wykazało cechy zespołu lęku uogólnionego
  • aż połowa młodych dorosłych (uczniów i studentów) przyznała, że z powodu pandemii doznała kryzysu psychicznego.

Na pewno pandemia pogorszyła dostęp do bezpośredniego kontaktu z lekarzem czy z psychologiem. Dodatkowo większa liczba osób zmagających się z depresją, stanami lękowymi czy bezsennością, sprawiła, że długi czas oczekiwania na wizytę u specjalisty stał się jeszcze dłuższy. Leczenie depresjileczenie nerwicy czy leczenie bezsenności należy rozpocząć bez dłuższego zwlekania. Pamiętaj, że im później rozpoczniemy terapię tym czas leczenia może być dłuższy, a także istnieje większe ryzyko nawrotu choroby. 

Alpha-Stim to urządzenie medyczne pozwalające na skuteczne i bezpieczne leczenie depresji, stanów lękowych i bezsenności. Terapia przebiega bez nieprzyjemnych efektów ubocznych i może być prowadzone w warunkach domowych.

Efektywność działania tej formy terapii przy wykorzystaniu urządzenia Alpha-Stim udokumentowano w ponad 100 badaniach klinicznych i raportach medycznych.

Terapia z powodzeniem może być stosowana u osób starszych oraz dzieci i młodzieży, a także u wszystkich pacjentów, u których wprowadzenie dodatkowego leczenia farmakologicznego w zbyt dużym stopniu obciąży organizm.

Leczenie bezsenności, nerwicy oraz depresji odbywa się poprzez regulację neuroprzekaźników, których zaburzenie wpłynęło na pojawienie się zaburzenia nastroju czy snu.

 

leczenie niefarmakologiczne depresji

Dane pochodzą z:

  • „Zdrowie, relacje w związkach i życie seksualne Polek i Polaków w czasach epidemii COVID-19” autorstwa prof. Zbigniewa Izdebskiego
  • Babicki M., Mastalerz-Migas A., Występowanie zaburzeń lękowych wśród Polaków w dobie pandemii COVID–19, Psychiatria Polska, Nr 188: 1–1.
  • Objawy depresji i lęku wśród Polaków w trakcie epidemii COVID-19 http://psych.strony.uw.edu.pl/wp-content/uploads/sites/98/2021/01/Raport_objawy_depresji_leku_IV_fale.pdf 
  • Badanie OECD

Alpha-Stim to wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie. 

Producent: Electromedical Products International, Inc, 

Upoważniony przedstawiciel: MediMark Europe

Dystrybutor: ELMEDICO Robert Gabrysiak

Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 4 opinie
Zaufane Opinie IdoSell
2023-02-28
Obsługa bardzo dobra, szybka reakcja i wysyłka
2021-05-01
Super
pixel